+38 (096) 653 02 82
+38 (093) 927 50 01
magiavizerynky@gmail.com
Зворотній зв'язок
Меню
Меню

Як вибрати тканину для заготовки на вишиванку?

Найперше питання, яке виникає у рукодільниці, яка вирішила вишити вишиванку, це - яку ж обрати тканину. Вишивка сорочки це кропіткий та тривалий процес, до якого потрібно підходити зі всією відповідальністю. Вишиванки створюються для найближчих і найдорожчих людей, тому хочеться щоб все було ідеально. Перше на що варто звернути увагу це те, чи ви хочете вишивати з паперової схеми на тканині і рахувати ниточки як наші прабабусі, чи все ж таки оберете більш прогресивний підхід – схеми для вишивання сорочок на тканині. Заготовка з нанесеним малюнком дуже хороший варіант, адже існує дуже великий вибір малюнків, як орнаментових та і квіткових, крім того ви можете придбати водорозчинний флізелін і вже самостійно розміщувати малюнки на тканині та комбінувати узору.

Найпоширенішими тканинами для вишиванок з нанесеним малюнком є габардин, домоткане полотно, та атлас. Давайте розглянемо ці тканини детальніше.

Габардин

 Це сорочкова тканина щільного плетіння, для вишиванок переважно використовується білого кольору. По складу вона синтетична, тому практично не мнеться. Явною перевагою габардину є його ціна, адже в порівняні з іншими тканинами, які використовуються на схеми вишивок для дітей та дорослих це бюджетний варіант. Крім того завдяки своєму складу від вишиванок на габардині дуже добре відпираються будь-які плями, що особливо актуально для наймолодших власників вишиванок. Варто також зазначити що ця тканина не тягнеться. Малюнок на габардині видно чітко та яскраво, тому вишивати на такій тканині одне задоволення. Єдиним недоліком цієї тканини є її склад, за рахунок того, що вона повністю синтетична, влітку в жарку погоду в такій вишиванці може бути парко.

Отже основні переваги:

-        Зносостійкість;

-        Доступна ціна;

-        Тонікість

-        Не мнеться.

Домоткане полотно

Домоткане полотно це найпопулярніша тканина для вишиванок. Ця тканина виготовляється з бавовни з додаванням синтетики. Завдяки такому поєднанню ця тканина добре переться, та добре носиться. Вона має рівномірне плетіння, що додає виробу автентичного вигляду. Схема вишивки на домотканому полотні також добре поглядається, крім того  на ній часто використовуються умовні позначення. На нашу думку, домоткане полотно це найкращий варіант, який можна обрати для вишивки.  

Переваги:

-        Приємна на дотик;

-        Не сідає при пранні;

-        Натуральна.

Атлас

Аталас, це блискуча тканина, яка підходить лише для виступів на сцені. На ній важко вишивати, адже якщо не вдало вколоти голкою в нитку то утворюється затяжка, поки виріб дошиється можна отримати вже не одну таку затяжку і вигляд вже буде зіпсовано, як і ваш настрій. Якщо ж вам все таки вдалось вишити по схемі для вишивання бісером на атласі без затяжок, то ви дуже хороша майстриня! Варто також звернути увагу, що атлас має здатність з часом жовтіти ( наприклад на комірці). Вишиванка шиється на декілька років, раніше вони передавались з покоління до покоління, з атласною вишиванкою у вас не буде такої можливості, адже пожовклий вигляд не додасть привабливості виробу.

Але яку тканину ви б не обрали, головне щоб процес вишивки був приємним, а результат тішив власника вишиванки!

 

Зачекайте...